যারা বাড়ি কিনতে চান তাদের জন্য সুখবর!

যারা বাড়ি কিনতে চান তাদের জন্য সুখবর!
যারা বাড়ি কিনতে চান তাদের জন্য সুখবর!

Ev almak artık bir hayal değil, neden hayaldi? Ev almak isteyenlere müjde!İnsanlar ilk çağdan beri tabiri caizse başını sokacak yer aramak durumundadır. İlk başta insanlar doğa şartları gereği, yabani hayvanlar korkusu gereği özellikle erkekler kadınlar için yuva kurmak ister. Ve sonrasında yavaşça kıtaların belirlenmesi, ülkelerin ayrılması, illerin ayrılması, şehirleşme derken artık bir şekilde toprak bölünmesi ile beraber, insanlar özerk bölgelerini ilan etmek isteyip bir konut inşa etmek istemiştir.


Dolayısıyla devletler belirlenen alanlara mülk yapabilme, izin ile yer işgaliyesi olması ve apartman dikme konusunda temel haklar kazanmıştır. Devletler ise yalnız bunla kalmayıp, hayallerin gerçekleşmesi için vatandaşları için elinden gelenin fazlasını yapıyor.

Devletimiz Neler Yapıyor?

Devletimiz biliyor ki ev almak isteyenlere çoğu kurum başta banka olmak üzere çoğu kurum peşinat istemektedir ve buna ek olarak peşinat olsa bile taksit konusunda zorluk çıkarıp birçok şekilde faiz ödenmesini istiyor ve bu da adata kira ödeme gibi değil ona yakın rakamlar ödenmesini sağlıyor ve 1 ev alıyorsunuz, ancak ve ancak 2 ev ödüyorsunuz. Devletler ise insanlara bu konuda yardım ediyor özellikle belirlenen rakamda insanlara ikamet konusunda ve konut sahibi olma konusunda en büyük desteği olan peşinat kısmını veriyor ve işte karşınızda açıklamasıyla Ev almak isteyenlere müjde!

Peki, Peşinat Nasıl Veriliyor?

Evin değeri ne olursa olsun yapabileceğiniz seçimlerde sizler de en uygun konutu seçmek konusunda doğruyu yapmak durumunda olmalısınız. Ev almak isteyenlere müjde! Burada başlıyor. İşte devlet sizlere ne olursa olsun 30.000 Türk Lirası desteği veriyor hem de siz ona bankaya verdiğiniz kadar güvence vermek zorunda değilsiniz. Siciliniz ve geliriniz temiz olsun yeter. Bu konuda da devlet insanları zaten bilinçlendiriyor.

Zor duruma sokacak şekilde o parayı vermiyor, çeşitli uygunluklar arıyor ve girişimcilere adeta iş kuracak gibi destek çıkıyor. İşte bu verilen destek hayata sizlerin kırılma noktasında olduğunuz anda adeta itici bir güç gibi geliyor, birçok hedefiniz var ise bunları geliştirmekte ve gerçekleştirmekte de öncü olan devlet sizi psikolojik olarak ta rahatlatıyor ve giriş kısmında denildiği nasıl hayaldi? Sorusunun adeta cevabını veriyor.


sohbet

ফেজা.নেট

মন্তব্য প্রথম হতে

মন্তব্য

সম্পর্কিত নিবন্ধ এবং বিজ্ঞাপন